İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

TIMSS 2019 SONUÇLARI VE TÜRKİYE RAPORU YAYIMLANDI

TIMSS 2019 sonuçları yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığımız da ayrıntılı bir TIMSS 2019 Türkiye ön değerlendirme raporunu yayımladı.
TIMSS 2019 SONUÇLARI VE TÜRKİYE RAPORU YAYIMLANDI

Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması (TIMSS), Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) tarafından dört yıllık periyotlarla yapılan uluslararası bir araştırmadır. TIMSS, 4. ve 8. sınıf düzeyindeki öğrencilerin matematik ve fen alanlarındaki başarılarını değerlendirmektedir.

Türkiye TIMSS araştırmasına 1999 yılından itibaren katılmaktadır. TIMSS 2019 uygulamasına dördüncü sınıf düzeyinde 58 ülke, sekizinci sınıf düzeyinde ise 39 ülke katılmıştır. Türkiye TIMSS 2019 uygulamasında şu ana kadar katıldığı tüm uygulamalara göre en yüksek performansı gösterdi.

Uygulamada ülkemizi temsil eden, özen ve özveriyle uygulamanın gerçekleşmesine yardımcı olan Timss 2019 uygulama okularımınız yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederiz. 

Timss Türkiye raporuna ulaşmak için tıklayınız.

Ali Çetinkaya Bulvarı Mimar Sinan Mah. No 42 Alsancak Konak/İZMİR - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.